Beseda s paní spisovatelkou

18. 10. 2024

Druháci se setkali s paní spisovatelkou Danou Raunerovou, autorkou oblíbené série knížek o zvířátkách. Poslechli si úryvky z jejích knížek a dozvěděli se mnoho zajímavého o tvorbě dětských knih.

www.raunerova.cz

Soustředění pěveckého sboru na Pancíři

9. 10. - 12. 10. 2024

Vánoční zpívání znělo horami. Náš dětský pěvecký sbor se vrátil z úspěšného soustředění na Pancíři, kde intenzivně nacvičoval vánoční písně a koledy. Těšte se na jejich vystoupení!

Akátovka 2024

5. 10. 2024

V deštivou sobotu 5. 10. proběhl již 64. ročník závodu v běhu o putovní pohár mezi školami v Dýšině a v Chrástu. Letos se nám, bohužel, nepodařilo obhájit loňské vítězství, ale i přesto si snad děti závod užily. Moc všem děkujeme za reprezentaci školy a za to, že je od účasti neodradilo ani nepříznivé počasí.

Miniházená Stupno

3. 10. 2024

Tradiční podzimní "kolečko" turnajů v miniházené mezi školami.

Přespolní běh Plzeň

26. 9. 2024

Přespolní běh byl opět velkým zážitkem! Naši žáci běželi nejen za sebe, ale i za celý tým. Jejich vzájemná podpora a radost z pohybu byly nakažlivé. Děkujeme všem za reprezentaci školy!

Chrástecké bludiště 1. st.

25. 9. 2024

Žáci prvního stupně ve středu 25. 9. zdárně proběhli trasu již tradičního běžeckého závodu "Chrástecké bludiště". Prvňáčky doprovodili jejich starší spolužáci z devátých tříd, aby v lese nezabloudili, takže se na konci závodu všichni dočkali sladké odměny.

Sedmáci přežili v přírodě

24. 9. 2024

V úterý 24. září žáci sedmé třídy absolvovali kurz přežití pod vedením zkušených "zálesáků" - vojáků z řad armády ČR. Žáci si vyzkoušeli postavit provizorní přístřešek nebo rozdělat oheň a získali řadu cenných rad. Celou akci pěkně doplnilo deštivé počasí, které žákům připravilo opravdu bojové podmínky:)

Sedmáci jako středověcí stavitelé

20. 9. 2024

V pátek 20. září žáci sedmé třídy navštívili veletrh cestovního ruchu ITEP, konkrétně jeho vzdělávací sekci, kde se seznámili se středověkými stavitelskými technikami, které si vyzkoušeli i v praxi.

Novinky ve školním roce 2024/2025

Změna učebního plánu na 1. stupni

Od školního roku 2024/2025 bude na naší škole probíhat výuka angličtiny již od 1. ročníku. V prvním a druhém ročníku 1 hodinu týdně a od třetího ročníku 3 hodiny týdně.

Rozšíření používání služeb portálu Škola OnLine

Od školního roku 2024/2025 dochází k rozšíření využívání školního informačního systému Škola Online. Hodnocení a omlouvání žáků bude probíhat pouze elektronicky. Žáci již neobdrží papírové žákovské knížky. Zákonní zástupci budou o změnách průběžně informováni.

Zvýšení poplatku za školní družinu

Z rozhodnutí zřizovatele školy činí poplatek za školní družinu od školního roku 2024/2025 200,- Kč/měsíc. Více informací ke školní družině zde.

Možnost prominutí úhrady školní družiny